ŻALUZJE

Żaluzje mogą okazać się idealnym rozwiązaniem gdy szukamy zabezpieczenia przed zbyt dużym nasłonecznieniem wnętrza, a tradycyjne zasłony są niewystarczające, zabierają zbyt dużo miejsca lub nie mogą być zastosowane z innych względów.


    Żaluzje mają wiele zalet i zapewniają:
  • » możliwość częściowego lub całkowitego zasłonięcia okna,
  • » możliwość swobodnej regulacji ilości wpadającego światła poprzez zmianę kąta nachylenia lameli (poziomych listew lub pionowych pasów materiału),
  • » zmniejszenie nadmiaru ciepła w pomieszczeniu,
  • » ukrycie wnętrza przed obserwatorami z zewnątrz, bez konieczności zmniejszeniem dopływu światła.

Żaluzje poziome Lamele żaluzji poziomych mogą być wykonane z różnych materiałów; najczęściej z aluminium, ale również z drewna lub bambusa, a przez to mogą być dostosowane do indywidualnego charakteru wystroju i stylu wnętrza. W zależności od typu i sposobu montażu, mogą być stosowne również w oknach dachowych. Chronią przed słońcem i wzrokiem osób z zewnątrz, ale stanowią też istotny element wystroju wnętrza. Każdy z materiałów, z którego wykonane są lamelki, inaczej się prezentuje i ma inna specyfikę.


Żaluzje pionowe Żaluzje pionowe są najczęściej wybierane do biur, urzędów lub instytucji, chociaż mogą również stanowić element dekoracyjny okna w domu lub mieszkaniu. Żaluzje montowane w otworach okiennych pełnią takie funkcje jak żaluzje poziome (chronią przed światłem słonecznym, odgradzają od świata zewnętrznego), ale mogą być także zamontowane do sufitu i dzielić przestrzeń użytkową na mniejsze fragmenty, niczym ścianka wewnętrzna. Lamele pionowe mogą być wykonane z tkaniny, aluminium lub PVC. Lamele wykonane są z materiałów o właściwościach antystatycznych, na których trudniej osadza się kurz. Mogą również być z materiałów posiadających atest niepalności, co może być istotne przy stosowaniu w biurach i instytucjach publicznych.