ROLETKI MATERIAŁOWE

Aby wnętrze było jedyne w swoim rodzaju, warto zastosować w nim ciekawe, nietypowe rozwiązania. Tradycyjne firanki i zasłony możemy zastąpić lub uzupełnić różnego rodzaju roletkami. Roletki materiałowe cenione są przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność, a coraz częściej także za wyjątkową estetykę. Po pierwsze chronią przed słońcem, pozostawiając nam przy tym decyzję, ile światła wpuścimy do pomieszczenia. Po drugie zapewniają intymność, zasłaniając pomieszczenie przed spojrzeniami z zewnątrz. Po trzecie budują klimat naszych mieszkań, dodając im specyficznego uroku. Duży wybór materiałów i wzorów pozwala wybrać model odpowiadający naszym potrzebom i gustowi.


Roletki materiałowe wolnowiszące mogą być montowane bezpośrednio do okna lub do ściany, sufitu, czy wnęki okiennej. Prosty i wygodny w obsłudze mechanizm łańcuszkowy, który pozwala na ciche i płynne obsługiwanie roletki a także bogaty wybór tkanin sprawiają, że roletki te są bardzo popularną formą zasłon. Ich podstawową zaletą jest prosta budowa i nieskomplikowany montaż. Są one bardzo wytrzymałe, a przy tym zapewniają estetyczny wygląd każdego okna.


Roletki materiałowe z mechanizmem samohamującym i prowadzeniem żyłkowym Dzięki niewielkim rozmiarom mechanizmu i wałka idealnie nadają się do montażu bezpośrednio na ramie okiennej. Przez oczka w dolnej listwie rolety poprowadzone są żyłki tworzące prowadnice, które doskonale zabezpieczają materiał przed niepożądanym falowaniem w czasie przeciągu, przesuwaniem się rolety, a także powodują, że materiał przylega do płaszczyzny uchylonego skrzydła okna.


Roletki materiałowe w kasetach z prowadnicami aluminiowymi lub PCV montowana są bezpośrednio do skrzydła okiennego. Układ mechanizmu roletki ukryty jest w dyskretnej kasetce, która montowana jest do ramy okiennej. Zapewnia to estetyczny wygląd okna, a kaseta nie zmniejsza wizualnie wielkości okna i nie powoduje problemów z otwarciem okna. Zwinięcie materiału do kasety chroni go przed ewentualnym zabrudzeniem czy uszkodzeniem, a dzięki zastosowaniu mechanizmu samohamującego z łańcuszkiem mamy możliwość ustawiania rolety w dowolnej pozycji. Prowadnice boczne są przyklejane, co eliminuje całkowicie prześwity i zapewnia stabilne prowadzenie materiału.