ROLETY

Rolety zewnętrzne to zwijany do specjalnej, aluminiowej skrzynki pancerz wykonany z PCV lub z profili aluminiowych. Dzięki piance znajdującej się wewnątrz profili, charakteryzują się one dobrymi właściwościami izolacji termicznej i dźwiękowej.


  Główne zalety zastosowania rolety zewnętrznej to:
 • » dodatkowa bariera antywłamaniowa dla potencjalnych intruzów,
 • » doskonała izolacja cieplna, która zimą pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania (nawet do 30 % energii grzewczej), zaś w upalne letnie dni zapewnia przyjemny chłód,
 • » bariera dla dźwięku (zasunięte rolety chronią przed niepożądanym hałasem, zmniejszając go od 6 do 14 dB),
 • » skuteczna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem; możliwość regulacji oświetlenia
 • » atrakcyjny wygląd elewacji ozdobionej roletą,
 • » zachowanie prywatności i pełna izolacja od otoczenia.

  Pancerz rolety jest opuszczany i podnoszony poprzez nawijanie na wałek za pomocą:
 • » sterowania ręcznego (zwijak lub kaseta z przekładnią
 • » sprężynowego mechanizmu podnoszenia
 • » napędu elektrycznego

Rolety zewnętrzne: STANDARD i PORTO Pancerz rolety zwijany jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na elewacji budynku. Skrzynka i prowadnice wykonane są z aluminium i mogą być malowane na dowolny kolor wg palety RAL. Pancerz wykonany z aluminium lub PCV w szerokiej gamie kolorystycznej; dzięki temu rolety mogą stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym elewacji. Jest to obecnie najbardziej popularny, najczęściej stosowany, a jednocześnie najtańszy z systemów rolet zewnętrznych.


Rolety zewnętrzne INTERMO –nowość. System podtynkowy INTERMO - skrzynka mocowana we wnęce muru nad otworem okiennym. Jest nowoczesnym rozwiązaniem w nowo wznoszonych budynkach, jak również w istniejących obiektach, słowem dla tych wszystkich, którym energooszczędność nie jest obojętna.

Nowy system, wyróżnia sposób montażu - rolety montowane są przed oknem dzięki czemu unikamy wszystkich możliwych pustych przestrzeni nad oknem. Elementy podtynkowe rolety INTERMO nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża toteż nie naruszają szczelności budynku. Skrzynka rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a klapa rewizyjna, szyna tynkowa i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien, a prowadnice można częściowo zabudować.


  ZALETY ROLETY INTERMO
 • » zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża dzięki czemu nie narusza ich właściwości izolacyjnych;
 • » zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną, ściana zewnętrzna działa jako bariera akustyczna;
 • » zapewnia dyskretne wkomponowanie skrzynki, i częściowo prowadnic, w fasadę budynku, a pozostałym elementom umożliwia dopasowanie kolorystyczne do barwy stolarki okiennej;
 • » pozwala uniknąć skraplania pary na klapie rewizyjnej, co czasami zdarza się w skrzynkach nadprożowych;
 • » umieszczona w skrzynce klapa rewizyjna, znajduje się na zewnątrz budynku co pozwala na czyste i proste działania serwisu w razie awarii, bez ingerencji w prywatność mieszkańców;
 • » system daje się stosować nie tylko w nowo wznoszonych budynkach ale również w istniejących obiektach, w trakcie montażu lub przy wymianie okien.

Rolety zewnętrzne nadstawne: CLASSIC i TERMOLUX. Stosowane mogą być wyłącznie na etapie montażu stolarki okiennej. Skrzynka rolety nadstawnej mocowana jest bezpośrednio do górnej krawędzi ościeżnicy i podobnie jak prowadnice, wykonana jest z tworzywa białego lub okleinowanego. Standardowe ocieplenie skrzynki rolety zapewnia odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Rolety TERMOLUX mają skrzynkę o zwiększonej głębokości, co umożliwia uzyskanie zdecydowanie lepszego zabezpieczenia termicznego. Pancerz wykonany jest z aluminium lub z PCV w szerokiej gamie kolorystycznej.